Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
01 Kasım 2010 - 09:15

FİBROMİYALJİDE TEDAVİ İşte bu hastalara tedavi olarak egzersiz, hücreleri aktive edecek manyetik alan uygulamaları, bazı ilaçlar önerilmektedir.

Doğru soluk alma verme sanatı olan yoga gibi çeşitli meditasyonların yanı sıra özellikle ozon tedavisinin de önemli yararları olmaktadır.

Tedavi yöntemi olarak , fibromiyaljide hassas ağrılı özel noktalar içerisineenjeksiyonlar yapılması, manyetik alan uygulaması,bazı spesifik ilaçlar, kaplıca ve  güneşlenme tedavileri önerilmektedir.

OZON UYGULAMASI  : Bunun için damardan alınan kana ozon –oksijen karışımı verildikten sonra tekrar aynı kanın hastalara geri verilmesi söz konusudur. Bunun dışında lokal ozon enjeksiyonu gibi tercihler tedaviyi yapan hekimin kararına bağlıdır.
Sonuçta diğer tedavi yöntemlerinin yanı sıra yapılacak ozon tedavisi de fibromiyalji hastalarında belirgin düzelmelere yol açmaktadır.


Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © ozonterapi.net Tasarım : bayburt.net