Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
01 Kasım 2010 - 09:12

DOĞADAKİ OZON HAKKINDA SÖYLENECEKLER Ozon , oda sıcaklığında renksiz fakat karakteristik kokusu olan bir gazdır. Ozon fırtınalı havalardan sonra, yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilir.

Ozon dünyanın 25-30km üzerinde ozonosfer katmanında yer alır ve zararlı ultraviole ışınların dünyaya gelmesini engeller. Dünyada ozonsuz yaşam olamaz. Maalesef dünya atmosferi, egzoz ve klima gazları, evde kullanılan yakıtlar ve endüstriyel baca gazlarıyla giderek kirlenmektedir. Bunun sonucunda güneşin zararlı etkilerini süzen ozon tabakası görevini tam olarak yapamamakta ve güneşin kanserojen etkisi hergün daha da artmaktadır. Bu nedenle güneşten yararlanmakistediğimizde güneşin dik olduğu öğle saatlerini değil güneşin yatık olduğu sabahları saat 8.30- 9.30 akşamları ise 16.30-1730 arasındaki saatleri tercih etmeliyiz. Diğer saatlerde ise güneşten olabildiğince kaçmalıyız.
Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © ozonterapi.net Tasarım : bayburt.net