Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
01 Kasım 2010 - 09:16

NEDEN ERKEN YAŞLANIYORUZ 1- HASTALIKLAR Damar sertliği(kolesterol ve trigliserid yüksekliği) ,hipertansiyon, bazı kas ve eklem hastalıkları(artrit ve artrozlar) ,şeker hastalığı, karaciğer,kalp,böbrek,hipofiz ve tiroid bezi yetmezlikleri

2-YANLIŞ BESLENME
Yüksek kalorili ,ürik asit,protein ve yağı çok besinlerle beslenme sonucunda hem kilo fazlalığı hem de erken yaşlanma ortaya çıkar.

3- YANLIŞ HAYAT TARZI
Yoğun iş ve ev yaşamı stresler, hareketi az bir yaşam tarzı, uyku sorunları olanlar erken yaşlanırlar. Anti-aging çalışmalarının olmazsa olmazı egzersizlerdir. Halbuki,yaşlıların ancak küçük bir kısmı düzenli egzersiz yapar. Hareketsiz kalınması durumunda ; koroner kalp hastalığı ,hipertansiyon şişmanlık, tip II diyabet, kireçlenmeler ve osteoporoza zemin hazırlar. Egzersizlerin en kolay yolu yürümedir. Egzersiz sonucu kötü kolesterol ve trigiserid düzeyleri düşer. Bu egzersizler sadece fiziksel sağlığı geri getirmekle kalmaz ayrıca psiko-sosyal yapıyı da güçlendirir. Yapılan araştırmalarda,egzersizler ve düzenli yapılan bir takım sporların aşağıdaki bazı hastalıkların önlenmesi veya tedavisinde önemli rol oynadığı gösterilmiştir.
1-Ateroskleroz
2-Hipertansiyon
3-Şişmanlık
4-Şeker Hastalığı
5-Osteoporoz
6-İskelet ve adale hastalıkları
Ayrıca alkol, uyuşturucu ve sigara kullananları da erken ihtiyarlık beklemektedir. Dikkat etmişseniz bu alışkanlıkları edinenlerin birkaç yılda tanınmayacak hale geldikleri en az 20-30 yaş daha yaşlı göründüklerini fark etmişsinizdir.

4- ÇEVRE KİRLİLİĞİ
Çevremizde bizi erken yaşlandıran aslında o kadar neden var ki.. Egzoz gazlarından soluduğumuz , içtiğimiz ve yediğimiz her şeyin atık maddelerle bulaşması ilk akla gelenler. Atmosferdeki ozon tabakasının delinmesi eskiden yararları sayılmayacak kadar çok olan güneşin bile kanserojen olmasına yol açıyor. Besinlerimizde artık nerdeyse vazgeçilmez hale gelen sera besinciliğinde hormonlar bizi erken yaşlandırıyor. Rafine edilmiş beyazlatılmış gıdalar,marketlerde raf ömrünü uzatmak adına içine katkı maddeleri konulan gıdalarla beslenmek bize çok pahalıya malolacak.


Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © ozonterapi.net Tasarım : bayburt.net